סריג וחצאית – “המדים” שלי לחורף

ינואר 19, 2016

בתור אמא לבת חמש, אני חווה לעומק את תופעת משיכתן של ילדות לשמלות/חצאיות מגיל מאוד צעיר (זה התחיל לפני גיל שנתיים). הדבר המעניין הוא, שיש תקופה של התבגרות, בה אנחנו הבנות זונחות מעט את העדפתינו לבגדים של “בנות” וחוזרות אליהם בשלב מאוחר יותר, בשנות העשרים.
אני לא אשכח איך בבת המצווה שלי לבשתי מכנסיים וחולצה תחזיקו חזק: בצבע אדום. כמה שיגעתי את אמא שלי עד שמצאתי את הבגד הנכון עבורי. היום ברור לי מדוע אני צריכה להתנסות “על בשרי” בגידול בת.

לעיתים נשים אינן חוזרות ללבישת חצאיות/שמלות גם בתקופה הבוגרת של חייהן. הצורך הזה, ללבישת בגד המוגדר “נשי” (שמלה או חצאית) כאילו הודחק, ועולה ומתעורר רק לעיתים רחוקות כשמתלבשים ל”ארוע”. מכירות את המונח: “בגד לארוע”? מדובר בדרך כלל בשימלה, לעיתים חצאית מיוחדת. ואני מנסה להבין, מדוע? כי זה שונה, מיוחד, מחמיא יותר? אולי ההגדרה הנכונה היא: בעל נוכחות/תעוזה? דבר שאנחנו פחות מאפשרות לעצמינו לחוש בשיגרה, אלא רק באירוע מיוחד?

לא אחת, כשאני מרצה בפני נשים בהזדמנויות שונות, ואני שואלת מי כאן לובשת שמלה/חצאית? אני נדהמת מכך שאף אחת לא עונה. מקסימום אחת, שתיים. הדבר מפתיע, במיוחד לאור הדבר שראוי להדגיש: חצאיות ושמלות יחמיאו לגופן של מרבית הנשים יותר מאשר מכנסיים.

הפוסט הנוכחי עוסק בחצאיות, ובהמשך מבטיחה גם לכתוב אחד על נחיצותן של שמלות בכל מלתחה נשית.

לבישת חצאית – שאלה של נוחות, שילובים ותעוזה
אני רוצה לנתץ את התפיסה שלבישת חצאית אינה נוחה, קשה לשילוב עם פריטים נוספים ודורשת תעוזה.
דווקא בעונה הנוכחית, כאשר החצאית נלבשת מעל גרביונים, נעלם עניין חוסר הנוחות. הרגליים מכוסות, נראות נפלא (גם עם שערות או ורידים), ואין תחושה של חשיפה גדולה או מביכה יותר מאשר בלבישת מכנסיים. על חיבתי לגרביונים של חורף, כאן.

קיימים מספר סוגי חצאיות, כאשר לכל אחד יכולת להחמיא בהתאם למבנה הגוף של כל אחת, אני אפרט על כמה מרכזיים שניתן לראות באופן שכיח במרבית החנויות:
חצאית איי (משולש) עד אורך הברך– בגזרה גבוהה, יושבת על המותן, ומתרחבת מעט עד הברכיים. חצאית מסוג זה תחמיא לבעלות מבנה אגן הרחב מרוחב הכתפיים, ותעזור לאזן את שני חלקי הגוף, העליון והתחתון. מומלץ לבחור בבד קשיח מעט, אשר אינו נצמד לירכיים. כמו כן, להמנע מנפח גדול מדי ועודף בד של החצאית.
גזרה זו תחמיא למגוון רב של נשים, כאלה בעלות מבנה גוף מקומר (ירכיים וחזה), מבנה גוף ישר- ללא סימון מותן מובהק, וכן מבנה גוף בו הכתפיים רחבות מרוחב האגן.

חצאית מיני– בגזרה גבוהה או בגזרה מעט נמוכה מהפופיק, והנגמרת לפני הברך. קיימות חצאיות מיני מתנפנפות- בעלות מעט נפח, וכאלה הקרובות יותר לירכיים. בשני המקרים, אמליץ על סוג חצאית זה לבעלות הגוף הישר/מלבני (ללא כניסת מותן), ולבעלות הגוף העגול (בו ריכוז השומן באזור הבטן). לבעלות מבנה גוף זה יש רגליים מרשימות, אותן כיף וכדאי לחשוף.

חצאית מידי– נגמרת באמצע השוק. בדרך כלל, יושבת על המותן, ובעלת בד נשפך מטה, לעיתים קפלים עדינים או דומיננטיים. בשל החיתוך הרוחבי באמצע השוק, עלולה החצאית לקצר את הרגליים, ולהרחיב את האגן. שימו לב בתמונות למטה, כשלבשתי את החצאית בגוון החמרה העמוק, באורך מידי, עליתי מייד על מגפונים בעלי עקבים גבוהים על מנת שלא לאבד אורך.

חצאית עיפרון– חובקת את הירכיים, מהמותן ועד הברכיים. מדובר בחצאית קלאסית, וגם סקסית. היא תתאים במיוחד לבעלות גוף מאוזן ירכיים וכתפיים, וכן תחמיא לבעלות הגוף הישר/מלבני- ותיצור אשלייה של ירכיים מקומרות ומותן צרה.

חצאית מקסי– חצאית שאורכה מגיע עד לקרסול. ניתן למצא בחורף חצאיות ארוכות מבד נוזלי ורך, וכן מבד צימרי (אוהבת!). ממליצה לנסות, ולא רק לגבוהות. תתפלאו, חצאית מסוג זה תגרום דווקא לנמוכות להראות גבוהות יותר, בשל הצללית הארוכה שתיתן לרגליים.

שימו לב:
כיסים– משדרגים, מוסיפים עניין אבל גם נפח. לכן פחות מומלץ לבעלות אגן רחב ביחס לרוחב כתפיים.

בכל סוג של חצאית, הקפידו על מותן גבוהה (שימו את החצאית על קו המותן, או מעט נמוך יותר. אבל לא נמוך מדי. זאת על מנת ליצור אשלייה של אורך פלג הגוף התחתון.

הכי חשוב- תמדדו! הגדרות על הנייר לחוד, ומציאות על הגוף לחוד. הגוף שלנו אינו מודל מובהק, וכך גם סוגי החצאיות, וכמובן סוג הבד יכול להכריע לכאן או לכאן.

שימו לב לסיומת הסריג. העדיפו סיום בקו המותן, ממש היכן שמתחילה החצאית, או מעט מעבר. אפשר להכניס מעט את הקטע הקידמי לתוך החצאית, על מנת לשמור על האורך של הרגליים.

חשיבות האיזון בין החלק העליון לתחתון- בשילוב בין חצאית לסריג, הקפידו שחלק אחד קרוב יותר לגוף והחלק השני משוחרר ובעל נפח.

ממליצה לכן “לזרוק” מעל הסריג מעיל עור בגזרת “אופנוענית”. השילוב בין פריט עדין, מפלרטט ומתוק (החצאית), לבין פריט מחוספס (ג’קט מעור/דמוי עור) יוצר את הטוויסט, העניין והתחכום. בכלל, מעיל מעור/דמוי עור, הוא אחד הפריטים החיוניים בכל מלתחה, ויכול לתמוך אינספור מערכות לבוש. לכן הוא אחד הפריטים המומלצים שלי בקנייה של סוף עונה.

לצד ההתאמה ההכרחית למבנה הגוף, כל אחת יכולה לפנות לבחירת החצאית אשר תהלום את אופיה, מצב רוחה ביום הנתון, או את מערכת הלבוש שהיא רוצה להרכיב. כאן המקום להפליג למחוזות של צבעים, הדפסים ואפילו מעט זוהר…דרך אגב, המטאלי הולך להיות טרנד חזק באביב הקרוב.
אם אתן עדיין לא בעניין של חצאיות, נסו לצאת מהמסגרת ולהעיז. למתנסות, הנאה ומחמאה מובטחת.

בתמונות תוכלו להתרשם מסריג אחד ושתי חצאיות, האחת מיני מתנפנף והשנייה באורך מידי.
אשמח לקרא איך אתן אוהבות את החצאית שלכן.

skirt
skirt
skirt
skirt
skirtמעיל: Topshop, סריג, ג’קט דמוי עור: Zara, חצאית אפורה, חצאית חמרה: H&M, תיק בהצלבה: Mango, תיק #2: DKNY, גרביונים: Zohara, צילומים: משה פדידא

חצאיות מומלצות (במחירי סוף עונה):

mango skirt

zara skirt
zara skirt 1

 

פוסטים שלא כדאי לפספס

22 Comments

Inbal ינואר 20, 2016 at 1:59 pm

אותי שיכנעת! ?

Reply
orit ינואר 20, 2016 at 2:36 pm

סחתיין, מחכה לראות!

Reply
שרית ינואר 20, 2016 at 2:57 pm

אורית כתבה ממש מעניינת…אולי נקפוץ לקנות חצאית…מה שאין לי?

Reply
orit ינואר 20, 2016 at 5:07 pm

לקנות חצאית בדחיפות! עדכני אם צריכה עזרה….

Reply
סיגל ינואר 20, 2016 at 3:15 pm

יופי של פוסט, הטיפים, התמונות אהבתי את הכל, זה גם הזכיר לי שבשנות ה-30 שלי נהגתי ללבוש חצאיות לעיתים קרובות לא יודעת איך זה פתאום נמוג אולי זה זמן לחזור לזה.

Reply
orit ינואר 20, 2016 at 5:09 pm

אז קדימה לגשר על הזמן, ולחזור למחוזות נשיים, שיקיים בהנאה.

Reply
נויה קומיסר ינואר 20, 2016 at 4:40 pm

החצאית בצבע בורדו /חום /אדום חמרה..יפיפייה. אני אוהבת את הצבעוניות הטבעית שאת משלבת בפוסטים. פוסט של חרדל ופוסט של חמרה. מה הבא בתור? מחכה..

Reply
orit ינואר 20, 2016 at 5:10 pm

אין לדעת… מעניין אותי לראות אם את טיפוס של חצאיות

Reply
צביה ינואר 20, 2016 at 4:43 pm

התמונות נהדרות והפוסט בכלל נפלא, אף פעם לא עברה לי האהבה לחצאיות ושמלות.

Reply
orit ינואר 20, 2016 at 5:10 pm

נפלא, תודה

Reply
מלי מנשה לוינשטיין ינואר 20, 2016 at 5:03 pm

איזה כיף לקרוא וללמוד ממך, אני כן בענייני חצאיות מודה שבעיקר בקיץ בחורף קר לי מידי ואני וגרביונים זה לא מסתדר בכללל, אחלה פוסט

Reply
orit ינואר 20, 2016 at 5:11 pm

תודה מלי, אשמח לנסות לשנות את היחס שלך לגרביונים…

Reply
טליה ינואר 20, 2016 at 6:21 pm

טוב, בתור נמוכה באמת שתמיד ויתרתי מראש על חצאיות ארוכות. השתכנעתי. מבטיחה לנסות ?

Reply
orit ינואר 20, 2016 at 7:35 pm

שמחה לשמוע, קדימה לנסות. בטוח שיצליח לך

Reply
ליאת בלזר ינואר 20, 2016 at 6:28 pm

בשלישי הבא אני עם חצאית אינשאללה…

Reply
orit ינואר 20, 2016 at 7:36 pm

מצפה ומחכה!

Reply
מיה שגיב סלומון ינואר 20, 2016 at 8:45 pm

פוסט משובח, יופי של תמונות! אני מאוד אוהבת שמלות תמיד, ומשום מה דווקא חצאיות די זנחתי בשנים האחרונות… צריכה לשוב לזה (;

Reply
orit ינואר 20, 2016 at 8:51 pm

נהדרת, שובי אל החצאיות.

Reply
דנה ינואר 21, 2016 at 3:12 am

אוריתי, כל פעם אני קוראת אותך ולומדת ממך עוד טיפ ועוד מידע שמתחבא מאחורי הבגדים…ממש סיפור בדים.
אהבתי את ההקדמה לגבי העניין המגדרי המשתנה אצל ילדות, נערות ונשים…לא שמתי לזה לב וזה באמת די מפסיק לתקופה וחוזר מאוחר יותר בדמות שמלת ערב..את צודקת!
היה מעניין לקרוא ולהבין בגדים מזווית אחרת לגמרי.

Reply
orit ינואר 24, 2016 at 7:27 am

איזה כיף לקרא, תודה רבה!

Reply
אילנה טל טרלו ינואר 23, 2016 at 3:54 pm

טוב , למרות שניסית לא מעט לשכנע אותי לנסות חצאית .. נראה לי שהכתיבה היפה שלך , עם ההסברים שכנעו אותי יותר הפעם .. יש לי זיכויים בזארה ורנואר .. מבטיחה לנסות (ועל הדרך אחסוך כסף בקנייה בסוף עונה ..?)
אקרא לך כמובן לעשות לי סטיילינג לרכישות .. ??

Reply
orit ינואר 24, 2016 at 7:28 am

גיסתי האלופה!! מחכה ומצפה…

Reply

Leave a Comment