חגורה על המותניים

נובמבר 14, 2019
חגורה רחבה על המותניים, צילום: בר אהרון

בשנים האחרונות כמעט ולא שילבתי חגורה במערכות הלבוש שלי. כסטייליסטית אישית ידעתי שיש לחגורה פוטנציאל להחמיא, לסמן מותן, להאריך רגליים, אבל איכשהו הבגדים שבחרתי לא “דרשו” את התוספת.

כמי שלא ממהרת לנהור אחרי טרנדים, אבל מודעת היטב להשפעתם המחלחלת על תפיסת הלבוש שלנו, הבנתי שגם עלי זה השפיע. העונה שעברה סימנה חזרה להדגשה מאובזרת של המותניים (גם הפאוצ’ים נכנסו אז חזק), ותוספת חגורה (הן כחלק מפריט הלבוש והן כתוספת חיצונית) במכנסיים, חצאיות ג’קטים ושמלות הפכה טרנד לוהט, ואני הבטתי מהצד והתאהבתי.

הדגשת המותן בצורה דרמטית משויכת לסגנון שהלהיט את הנשים בשנות החמישים באירופה, “המראה החדש” (‘The new look’) בניצוחו של המעצב הצרפתי כריסטיאן דיור. המראה החדש אופיין בחזרה לצללית הנשית המסורתית, למראה ‘שעון החול’ מדגיש המותניים ושפע הבד בחצאיות ובשמלות. המראה החדש, המצביע על עושר ואיכות, היווה אי של שפיות ושלווה לאחר שנים של מלחמה קשה, ערעור על צלם אנוש ופילוג עמוק בין מזרח למערב. החגורה כתוספת מדגישה למותן, עוזרת ליצירת הצללית הנשית המקומרת.

מתי אני הצטרפתי לחגיגה?

לפני כמעט שנה נסעתי עם האיש שלי לרומא. נסיעה רומנטית, מעשירה, משולבת בכניסה לבוטיקים מקומיים שאני כל כך אוהבת. בחנות של המותג האיטלקי VICOLO מצאתי את החגורה. החגורה הזו גרמה לי להתרגש, להבין כמה שזה פריט מחמיא, ומלא שיק ותחכום. בבוטיק הזה רכשתי גם את חולצת הטי הלבנה שבתמונות, עם כיתוב זהוב באיטלקית. אני מאוד אוהבת להתחבר למקום דרך האופנה המקומית שבו, תוכלו לקרוא על כך גם בפוסט שלי על הסופ”ש במדריד.

למי מתאים להוסיף חגורה רחבה במותן?

חגורה רחבה במותן תחמיא במיוחד לבעלות מבנה גוף מקומר ומותן צרה. אלו בעלות מבנה המשולש (אגסי) ובעלות מבנה שעון החול (דובדבנים) יוכלו לשלב חגורה מעל ג’קט, על שמלה, וכן כתחימה בין חצאית לחולצה. החגורה ‘מסמנת’ את האזור בו היא נמצאת, מושכת לשם את המבט, וכל אחת תבחן לאן היא רוצה לכוון את תשומת הלב בגופה. אני ממליצה לנשים בעלות מבנה מלבני (אלו עם מותן פחות מודגשת ורגליים מהממות) פחות לאמץ את הטרנד. להן אמליץ ליצור צללית מחמיאה בעזרת תוספת של וסט או ג’קט פתוח מעל חולצה/שמלה.

החצאית שבתמונות היא בגזרה ישרה (חצאית עיפרון), המוסיפה נפח לאגן ויוצרת קימורים. היא עשויה מחומר דמוי עור, המתאים במדויק לעונת הסתיו, ולחורף שיגיע מיד אחרי. בסיום הפוסט אתן לכן המלצות לפריטים דמויי עור נוספים שניתן למצוא בשלל הרשתות, אני אישית אוהבת את המראה מאוד!

חצאית וחולצת טי, צילום: בר אהרון
חצאית וחולצת טי, צילום: בר אהרון
חולצת טי עם כיתוב, צילום: בר אהרון
חגורה רחבה על המותניים, צילום: בר אהרון
צילום: בר אהרון
חגורה וחולצת טי: VICOLO, צילום: בר אהרון

לטיפים נוספים על תהליך של סטיילינג אישי, ולמי שתרצה לשמוע אותי בהרצאה (עם החברות בעבודה או בבית) מוזמנות ליצור איתי קשר, אשמח לתת לכן את כל הפרטים: 052-8853386

תהנו להתלבש,

אורית

ההמלצות שלי לפריטים:

חצאית מחומר דמוי עור, זארה
חגורה, זארה
חצאית עם חגורה, זארה

פוסטים שלא כדאי לפספס

Leave a Comment