התיק שעושה את ההופעה

אוקטובר 5, 2015

את התיק הכחול הזרחני של המותג Furla קיבלתי מבעלי (האיש שלי) כמתנת פיצוי ראויה לאחר שנסע במסגרת עבודתו לאיטליה. בעודו בשדה התעופה לקראת חזרתו ארצה, סיירתי ממש איתו בין החנויות בזכות שיחת פייס- טיים, עד לרגע בו עיניי צדו את שלט החנות של המותג האיטלקי המשובח. התיק, מסדרת candy של המותג, כשמו כן הוא, מושך ונוצץ עבורי ממש כמו ממתק לילד.

אחד מהאביזרים הנלווים המרכזיים והחשובים במערכת הלבוש שלנו הוא התיק. מדובר באביזר אשר יכול להקפיץ הופעה על ידי ייחוד של צבע או צורה, או ‘להנמיך’ הופעה בשל חוסר עדכניות או מראה מרושל.

גם הופעה פשוטה של ג’ינס וחולצת טי יכולה להראות שיקית ומוקפדת עם התיק הנכון. לכן, בין אם אנחנו על השטיח האדום או מסתובבות בקניון, יש לשים דגש על התיק ולראות בו חלק בלתי נפרד ממערכת הלבוש השלמה. כדאי גם להקפיד, כשאנחנו יושבות בית קפה/מסעדה, להניח את התיק במקום מכובד (ולא על הרצפה), כדי שלא ייתבלה. חברותי יודעות שאני תמיד מניחה את התיק בכיסא כבוד משלו.

כיצד תבחרי את התיק הנכון עבורך?

אני ממליצה לדבוק בכלל- חוסר התאמה. כלומר, לא להתאים את צבע התיק לצבעם של האביזרים הנלווים הנוספים כגון: הנעליים או החגורה. זה היה נכון בשנות השמונים, אבל מאז עברנו הרבה… אולי בהשראת הפוסט מודרניזם והצורך לביטוי אישי, דווקא אי התאמת צבעים בין האביזרים הנלווים השונים, תהפוך את ההופעה שלנו למעניינת ומתוחכמת יותר ובעלת טביעת אצבע אישית. היוצא מהכלל הוא כמובן במערכת לבוש מלאה בצבע שחור, בה אין אף פעם יותר מדי “שחור”.

כדאי שיהיה לך בארון תיק בצבע מתכת (זהב/כסף) להשלמת כל מראה ערב מתוחכם ונוצץ.

בבחירת תיק, שימי לב גם לפרופורציות בין התיק לגופך על מנת ליצור מראה מחמיא. כך, כשמימדי הגוף זעירים, כדאי להתאים תיק שאינו גדול מדי כדי שהגוף לא יראה קטן עוד יותר. וההפך, לגוף בעל נוכחות/מימדים גדולים יותר, לא כדאי לצוות תיק קטן מדי, כדי שלא יראה גדול עוד יותר.

כמו כן, אני ממליצה בחום על תיקים הנישאים בהצלבה (crossbody bags). מדובר בתיקים מעט קטנים יותר מתיק אשר נושאים על הכתף או אוחזים ביד. תיקים אלה אשר רצועתם יוצרת אלכסון סביב הגוף, יוצרים גזרה מחמיאה ואשליית מותן צרה. ניתן למצא אותם בעונה העכשווית בשלל דגמים, במגוון חנויות ובכל תקציב. בימים אלה אני בחיפושים אחר תיק בסגנון הזה ממש ומבטיחה לעדכן ברכישה.

חשוב לזכור, בדרך כלל תיק ליומיום יהיה גדול יותר מתיק של ערב, כי אנו נדרשות לשאת עמנו יותר ציוד (יומן, ארנק, תיק איפור, בושם…) לעומת יציאה בערב, הדורשת ציוד מינימלי יותר. כך שבחירת התיק וגודלו תלויה גם בפונקציה שאותה נועד לשרת ברגע הנתון.

המלצה שלי, להשקיע בתיקים איכותיים. אם תחשבו על כך, מדובר בהשקעה נבונה. אנו משתמשות בכל תיק מספר רב של פעמים, ומשלבות עם מערכות לבוש שונות. לכן, אין צורך בהרבה, אבל כדאי להשקיע בכל אחד ואחד את מלא תשומת הלב. ועדיין, מבחינתי אף פעם אין די תיקים בארון. אם לא ציינתי עד כה, אני אוהבת תיקים!!

תיק כחול פורלה

 

תיק כחול פורלה
תיק כחול פורלה
תיק כחול furla

 

חולצה: Zara, ג’ינס: Mango, נעליים: The kooples, תיק: Furla, צילומים: משה פדידא

פוסטים שלא כדאי לפספס

Leave a Comment