ברלין באביב – טיפים לסופ"ש בברלין

מאי 4, 2017

הטיול הקצר הזה התחיל במחשבות על יום הולדת ארבעים. פעמים רבות ציינתי בפני אבי (בעלי/בן זוגי) שהייתי רוצה שיפתיע אותי, שברגע אחד אהיה כחולמת, בדרך לשדה התעופה אל יעד רומנטי. אבי, שמכיר אותי דיי טוב, אמר שאני לא אעמוד בהפתעה (מה, לכמה זמן? לאן? מי עם הילדים? ארזתי לבד?) אז החליט לשתף אותי בהחלטה על היעד, מספר הימים, מי עם הילדים ומה לארוז – בקיצור בהכול! אם להודות על האמת, מוטב כך, הוא הרי מכיר אותי כל כך טוב. וחוץ מזה, נהניתי מההכנות והחלומות שלפני, מהציפייה לטיול, והרי זה חלק חשוב מהחוויה.
המלצות לטיול בברלין


טיפים לטיול בברלין:

בדקו את מזג האוויר – לפיו ניתן לתכנן ביקור במקומות (סגורים פתוחים), וכן לבצע אריזה חכמה ויעילה.
כשאני דמיינתי את נסיעת היום הולדת שלי, דמיינתי את עצמי בשמלות קלילות וסניקרס. הלא נולדתי באביב. אולם מזג האוויר בתאריכי הביקור היה עתיד להיות קר, ועם בואנו לברלין ירד אף שלג. משקפי השמש, מסתבר, אינן חיוניות רק ביום שמשי. הן שמשו אותי בכדי להסוות את עיני האדומות הטרוטות, העייפות מהלילה הלבן שעברנו בעקבות טיסת הבוקר המוקדמת.
המלצות לסוף שבוע בברלין
המלצות לסוף שבוע רומנטי בברלין

אריזה יעילה – אריזה הכוללת חשיבה על כל מערכות הלבוש שאלבש (כולל נעליים) בכל יום, ויציאת ערב. כך אני יודעת בכל יום מה אלבש, ויכולה להחליט על פריט לבוש שיתאים לשתי מערכות לבוש (ג'ינס, חצאית) כדי לחסוך במקום. בנוסף, ארזתי שני זוגות נעליים פרט לסניקרס שטסתי איתן (סניקרס ומגפון על עקב). חייבת לציין שעבורי טיסה לחו"ל היא ממש חגיגה, ואני נהנית להשקיע מחשבה בלבוש, גם בטיסה וגם בשוטטות ברחובות. כלל ידוע הוא שכשאני (את) משקיעה בעצמי, מרגישה טוב עם עצמי, גם הסביבה מגיבה בחיוב.

מיקום המלון– מבחנתינו מלון הקרוב לבתי קפה, אתרים ורחובות מרכזיים הוא הכרחי ביעד כזה (בירה אירופאית). המלון 'רדיסון בלו', לא אכזב. מהעיצוב המיוחד בכניסה/לובי המלון (אקווריום ענקי), ועד עיצוב מודרני ואסתטי של החדרים. המיקום כאמור היה מצויין, בקרבת בתי קפה, אי המוזאונים ורחובות קניות רבים.
המלצות לטיול זוגי בברלין

חשבו מראש על הדברים שחשובים לכן בנסיעה וביעד הספציפי– אני אישית קראתי כמה וכמה פוסטים, עשיתי חיפושי גוגל וכן תשאלתי חברים על היעד, ובניתי רשימה של מקומות שהייתי רוצה לבקר בהם. פוסט מומלץ על ברלין בבלוג 'רואה עולם', ליווה אותי גם שם בזמן אמת. מעבר ליעדים שחשוב לראות, הכי כיף היה פשוט ללכת ברחובות ולהתרשם מהנקיון, האסתטיקה והיופי – בחזית החנויות, בשדרה המרכזית ברחוב, בחנות פרחים פינתית. פשוט יפה.
חנות פרחים בברלין, המלצות שוות לטיול בברלין
המלצות לטיול בברלין

תכנון מקומות בילוי– לקראת הנסיעה בדקתי אילו אירועים/מופעים מתקיימים בתאריכים המתוכננים. רכשתי כרטיסים להופעה של L.P הזמרת הייחודית עם הקול המטורף, שאנחנו כל כך אוהבים לשמוע ולצפות בקליפים שלה. זה היה אחד הערבים החווייתיים והמרגשים בטיול. כמובן שנין לתכנן טיול סביב הופעה של אומן ייחודי ביעד מסויים (אדל בלונדון..).
הופעה של הזמרת lp בברלין

סיור בעירבטיול האחרון שלנו למדריד, התנסינו בסיור מודרך בעיר, ונהנינו מכל רגע. היה ברור לנו שגם הפעם ניקח סיור כזה, אלא שהפעם לקחנו שניים. בשני הסיורים היה מידע רב, מדריכים (באנגלית) מעולים, וחשיפה של פרטים שלא היו מוכרים לנו. משפט מרכזי שנחרט בראשי, אותו אמר אחד המדריכים: ברלין היא לא מהערים האירופאיות היפות ביותר, והיא לא מצטיינת בתחום ייחודי, ועדיין זו העיר המרתקת ביותר תרבותית והסטורית. כך, נחשפנו לפרטים על עליית הרייך השלישי, על היהודים בברלין, על האזרחים במלחמה ולאחריה, על בניית החומה (תוך ארבע שעות ליליות) שהפכה את פני העיר וההסטוריה, על המציאות שאחרי. היה מרתק.

הדבר החזק ביותר שעלה בסיורים המודרכים היה היחס של הגרמנים עצמם לאירועי ההסטוריה. לעול הכבד הרובץ על כתפיהם. על הדרך שלהם לזכור, להתמודד עם העבר החל מחשיפת הילדים מגיל בית ספר לאירועי ההיסטוריה בסיורים למחנה ריכוז, דרך הקמת אנדרטאות הנצחה במקומות רבים בעיר (מלבני הבטון בהשראת בית קברות יהודי, פסל ברונזה להנצחת יהודי העיר) ועד התייחסות טולרנטית להגירה כאג'נדה ממשלתית.
סיור הסטורי בברלין
אנדרטת זיכרון ליהודים בברלין
זכרון ליהודי ברלין
איסט סייד גאלרי ברלין

קניות– מפאת מזג האוויר הקר ביום שהגענו, החלטנו למצוא את חנות האאוטלט Zalando (בהמלצת חברה), מה שהתברר כהרפתקה שחשפה אותנו לאחד האזורים היפים בברלין, אזור קרויצברג. ממליצה לקרא בבלוג של 'רואה עולם' על האזור הייחודי הזה, שווה להסתובב בו בשביל האווירה. בדרך חלפנו גם על פני קטע החומה עם ציורי הגראפיטי המרהיבים  East Sidw Gallery. בחנות שלוש קומות, בגדים ואביזרים לנשים וגברים הכוללים מבחר פריטים בהנחות, אולם יש צורך בסבלנות רבה כדי למצוא פריטים שווים ומתאימים. אני, שרציתי להתחדש ולהתפנק ביום הולדתי, חשבתי שיהיה נחמד לעשות 'סיפתח' לסוף שבוע חגיגי. מי יצא עם שקית ובה שני זוגות נעליים? אהובי שיחיה. מפרגנת.
חנות אאוטלט זלנדו בברליןבברלין ניתן למצוא חנויות יד שנייה רבות. בחיפושים מקדימים מצאתי את החנות Dear, ברחוב שטרגדאר, בו מספר חנויות וינטג' ויד שנייה. חייבת לציין שלא מצאתי את הפריטים השווים שדמיינתי, אבל זה עניין של עיתוי ומזל.
ברחוב פרידריך המוגדר בכל המדריכים כרחוב קניות של רשתות מוכרות יקרות יותר ופחות, רכשתי מספר פריטים שווים. ממליצה במיוחד על החנות Other Stories, מותג שוודי, מבעלי H&M (מעט איכותי יותר). ממש לידה חנות של Coss, ובהמשך הרחוב גאלרי לאפאייט, היכל בו כמה קומות עם מותגים יוקרתיים בו מצאתי תיק איכותי של המותג האיטלקי Cocchinelle. בסמוך לגאלרי לאפאייט, חנות Sandro, מותג צרפתי משובח, בו חשקה נפשי בכל פריט ופריט. מפאת תקציב מוגבל, רכשתי 'רק' שמלה אחת. שמלה מושלמת לחתונה משפחתית משמחת שעתידה להתרחש בסוף החודש הקרוב.
Mall of Berlin קניון ענק, מכיל את הרשתות המוכרות. אני לא ביקרתי בו, אבל אבי ביקר והתרשם לטובה.
רחוב מומלץ נוסף אליו לא הגענו, רחוב קודאם.
האסטרטגיה שלי לקניות בחו"ל – לא זול והרבה, אלא ייחודי ומשובח.
כמובן במחיר הגיוני לפי תקציב. אני מעדיפה לבקר קודם כל בחנויות שלא אמצא בארץ, ולהתחדש בפריטים מיוחדים. אל תשכחו לאסוף שוברים של זיכוי מס ולתכנן את הזמן לפני הטיסה בחזרה, כך שתספיקו לעבור במקום בו אתם מקבלים את ההחזר בשדה התעופה.
חנויות שוות בברלין other stories
אזור קרויצברג ברלין

 

מסעדות – קיבלתי מספר המלצות למסעדות שוות בברלין, אולם בסופו של דבר (וגם בגלל היעדר תכנון מקדים) היינו ספונטניים ונסמכנו על yelp. בכל בוקר ישבנו בבית קפה שנבחר אקראית על פי קרבה למלון ובהתאם ליעד שבחרנו להתחיל בו את הבוקר. יש לציין שבחלקם היה קפה משובח, ובחלקם קפה בינוני ומטה.
המלצה על בית קפה שנהננו בו מכל הבחינות – טעמים, קפה, עיצוב ואווירה:  Brotzeit.
בית קפה מומלץ בברלין
המלצות שוות לטיול בברלין
בית קפה מומלץ בברלין brotzeit
טיפים לטיול בברלין

מסעדה מומלצת לאוהבי האוכל האיטלקי, Marechiaro, עם מלצרים איטלקיים ואווירה אותנטית שכונתית נעימה.

מסעדה איטלקית מומלצת בברליןבערב האחרון, רעבים ורצוצים לאחר יום גדוש בסיור היסטורי וקניות, מצאנו עצמינו מובלים למקום שהיה בקרבתינו, נחשב יוקרתי ומומלץ, בתוך מלון מפואר במיוחד. המקום היה סגור, לכן פנינו למסעדה חלופית, מסעדת שף אסייתית, Sra Bua, בה המנות קטנות קטנות (ובקשר הפוך יקרות יקרות), ולא נמצא כל זכר לפחממות (לא לחם, אורז, אטריות). חייבת לציין שלא צחקנו ככה (על עצמינו בעיקר) כבר הרבה זמן. נתונים בסיטואציה סוראליסטית, מצאנו עצמינו נהנים מחלק מהטעמים (הארטישוק עם נגיעות האבוקדו ורוטב השמנת העדין מעל) , ומחלק לא (גליל של קרם שוקולד עטוף באבוקדו), אבל זו בהחלט תהיה חווייה שלא נשכח.
המלצות לטיול בברלין, קניות מסעדות
מסעדה אסייתית בברלין
מה הייתי רוצה להספיק עוד? ברשימה שלי: חנויות עיצוב, מוזאון, בילוי לילי נוסף. החצי השני שלי התלונן שלא אכלנו אוכל אותנטי כמו נקניקיות מקומיות (למי שאין לו בעיית כשרות).
טיפים לטיול זוגי שווה בברלין

מה חשבתן על ההמלצות? אם יש לכן המלצות נוספות מוזמנות לשתף, אשמח לקרוא אתכן בתגובות!

 

 

 

 

פוסטים שלא כדאי לפספס

11 Comments

מיכל מאי 4, 2017 at 7:04 pm

פוסט שימושי בטירוף!! בא לי ברלין עכשיו!!

Reply
orit מאי 4, 2017 at 7:11 pm

תודה מיך, איזה כיף שנכנסת לקרוא. בקרוב נסיעה מרגשת של חברות!!

Reply
מיכל מנור מאי 4, 2017 at 7:11 pm

אורית, תודה רבה על הפרגון שמחתי לשמוע וגם לקרוא שהפוסטים היו לעזר. ברלין שלך מצטלמת נפלא וכשאת בתמונה אז בכלל…נהניתי מההמלצות שלך, בביקור הבא שלי בברלין אנסה אותן.

Reply
orit מאי 4, 2017 at 7:42 pm

מיכל רואת עולם, תודה רבה לך. באמת נהניתי מהמידע הרב שנתת ושמחתי להעביר אותו הלאה.

Reply
הילה פרי מאי 4, 2017 at 8:35 pm

אורה לא ידעתי שהייתם גם ב zalando בסוף…. אחלה חנות והמלצות מצוינות! נראה שעשיתם כיף חיים!

Reply
הילה פרי מאי 4, 2017 at 8:35 pm

אורה לא ידעתי שהייתם גם ב zalando בסוף…. אחלה חנות והמלצות מצוינות! נראה שעשיתם כיף חיים!

Reply
orit מאי 4, 2017 at 8:40 pm

הילוש בהמלצתך!! תודה על הקריאה

Reply
ענבל מאי 4, 2017 at 9:02 pm

למה לא לקחת אותי?? ?.
חבל! באמת חבל! ?

Reply
orit מאי 4, 2017 at 9:11 pm

חנויות עיצוב (וקקטוסים) רוצה רק איתך!!

Reply
אסנת חן מאי 5, 2017 at 7:41 am

אורית, כתבת פוסט כייפי עם המלצות שוות. מאוד מבינה את הצורך בהפתעה מצד אחד ואת הפרקטיות מצד שני. העיקר שנהניתם ואספתם חוויות מרגשות

Reply
orit מאי 5, 2017 at 7:55 am

תודה רבה אוסנת, שמחה שנכנסת לקרוא!

Reply

Leave a Comment