איך להיערך לצילומי תדמית?

יוני 6, 2017

כולנו מודעות לכך שיש ערך רב לרושם ראשוני ולהצגה העצמית שלנו, במפגש עם אנשים בכלל ולקוחות פוטנציאליים בפרט. בעולם שלנו כיום, הרושם הראשוני נוצר כבר במפגש הדיגיטלי כשבעלת עסק מציעה את שרותיה/מוצריה באתר שבבעלותה ומפיצה תכנים שיווקיים ברשתות החברתיות. לכן, יש חשיבות מכרעת להצגת תמונה אישית המספרת אותנו לצד פירוט מילולי, וכן לבחירת תמונה אשר תהיה נאמנה כמה שיותר לאישיות ולתחום העיסוק שלנו.

לאחר בחירת צלם/ת מקצועי וקביעת יום צילומים, כדאי לתת את הדעת לכמה פרמטרים בהופעתנו החיצונית:

שיער – מרכיב מרכזי ובולט בהופעה החיצונית שלך מהיותו מעטר את הפנים. בין אם מדובר בשיער הטבעי או כל כיסוי ראש, יש לתת את הדעת למראה והטיפוח. מומלץ לבחון שהשיער מטופח (שאין שורשים של שיער טבעי חלקי על שיער צבוע), נקי ובעל ברק, מסודר כפי שאת אוהבת ומרגישה בנוח. חשוב להבין שאנחנו כבני אנוש נמשכים למטופח ובעיקר לבריא, לכן נעדיף שיער נקי משומניות או קשקשים.

איפור – גם אם את לא נמנית בין אלה שמשקיעות באיפור בדרך כלל, חשוב רק להדגיש שהאיפור אינו מגיע לכסות את פנינו הטבעיים או להציג מסכה שאינה את. מטרת האיפור להציג מראה בעל חיות ובריאות – עיניים פתוחות לרווחה, לחיים מעט סמוקות, גבות מסודרות אשר נותנות מסגרת מחמיאה למבנה הפנים. אני מאוד ממליצה להתאפר אצל מאפר(ת) מקצועית לקראת צילומים, מאחר ובתמונה (בשל התאורה) תווי הפנים יכולים להיבלע ללא התחימה והחיזוק המקצועי.

בגדים – שלושה פרמטרים שכדאי לחשוב עליהם מראש: צבע הבגד, גזרה, ואביזרים נלווים:
1. צבע – לכל אחת יש את הצבע שהיא נמשכת אליו ומעדיפה בדרך כלל (ואת הצבע שהיא מעדיפה לשמור ממנו מרחק). אני ממליצה ללכת עם האינסטינקט הזה גם בצילומים.
חשוב לדייק ולבחור בצבע עמוק עם נוכחות. גם אם באופן טבעי את נמשכת לגוון השחור, נסי לשלב אותו עם צבע נוסף. שחור הוא גוון נהדר בחיים, אולם בצילום הוא עלול לשוות מראה קשוח ומעט בוגר. ניתן לשלב ג'קט שחור עם חולצה בצבע תכלת/לבן/בורדו/ירוק/צהוב מתחת.  קחי בחשבון שצבעים בהירים מאירים את הפנים ומחמיאים בדרך כלל.
כדאי להימנע מבחירת בגד עם הדפס דומיננטי (פרחים, פסים, נקודות…). הדפס כזה יכול להסיט את תשומת הלב ממך, ולשמש כ"רעש רקע" לא מחמיא. מומלץ לבחור בבדים חלקים, עם נוכחות שבאה לביטוי בגזרה, טקסטורה של הבד כגון: קפלים, צווארון, תחרה.
2. גיזרה – אני ממליצה לבחור בחולצה עם נוכחות בגזרה או להוסיף מעל חולצה בסיסית (בצבע ההולם אותך) עליונית מחמיאה. לא כדאי לבחור בחולצת טי פשוטה.
כמובן לא לבחור בחולצה חשופה מדי כדי לשמור על מוקד העניין באישיות המקצועית שלך. לכל אחת הגבול האישי שלה מבחינת עומק המחשוף ואורך השרוול. בחרי במה שמסב לך בטחון.
ככלל, מסר של מקצועיות תואם חשיפה מינימלית של עור (בנשים וגברים כאחד).
3. אביזרים נלווים– במקרה של תמונת פנים וחלק עליון, האביזרים האפשריים הם שרשרת, עגילים, צעיף או מטפחת, כובע. מומלץ לבחור אחד מהם, ולא להעמיס. אם בחרתי בשרשרת דומיננטית (בצבע או מתכת מסוג כלשהו) לא אוסיף עגילים דרמטיים. וההפך, אם אבחר עגילים דרמטיים, לא אוסיף שרשרת שמושכת תשומת לב רבה. אני לא ממליצה להצטלם עם משקפי שמש (למרות שבתמונה שלי אני עם… מדובר בבחירה אופנתית התואמת את תחום העיסוק, וכן האתר משופע בתמונות שלי ללא המשקפיים).


בבואך לבחור מערכת לבוש לצילומי תדמית, נסי לחשוב איזה מסר את רוצה להעביר בתמונה?
1. התמונה צריכה להיות תואמת את אישיותך ואת תחום המומחיות שלך. הוסיפי את האלמנט שמתאר אותך בצורה מדויקת.
אם את עוסקת בתחום אומנותי כגון מעצבת תכשיטים או מעצבת גרפית, בחרי בפריט אחד מעניין המשקף את הנטייה הזו בך (שרשרת מיוחדת, תסרוקת ייחודית).
אם את בתחום הנחשב ריאלי/רציני כגון יועצת עסקית או רואת חשבון, בחרי בגד המשדר רצינות אך אל תבטלי את הנשיות שבך. תוכלי לבחור בג'קט מחוייט עם אלמנטים רכים נשיים כגון שרוולים ייחודיים, או בחירת חולצה רשמית עם אלמנטים אופנתיים שאת אוהבת.
2. נסי גם להתאמן מול המראה על חיוך עדין, חשיפת שיניים חלקית, הישרת מבט. בעזרת "דיבור" עם העיניים תוכלי להראות נגישה, בטוחה בעצמך ומקצועית.
3. תוכלי לבחון תמונות תדמית של נשים שונות, מה מושך בהן? יוצר עניין? ומה מרתיע?

האמת שאני חושבת שאני צריכה לחדש את תמונת ההצגה האישית שלי (ב'אודות' באתר, ופרופיל בפייסבוק). בכל תקופה אנחנו במקום קצת אחר. הדיוק של המקום שלנו, ההתקדמות שעשינו באים לביטוי גם בחזות החיצונית. צילומי תדמית הם דרך מצוינת לתת לזה ביטוי מוחשי.

אשמח לקרוא אותך בתגובות, איך את עומדת להיערך לצילומים שלך?
ואם כבר הצטלמת בעבר לצילומי תדמית, יש לך טיפ לחלוק עימנו?

 

צילומי תדמית
איך להיערך לצילומי תדמית
איך להיערך לצילומי תדמית
מה ללבוש לצילומי תדמית

פוסטים שלא כדאי לפספס

5 Comments

Galitshul אוקטובר 3, 2017 at 10:10 pm

קודם כל התמונות שלך מעלפות, פוסט מצויין ועוזר מאוד, שומרת לי לפעם הבאה שאצטלם, כל זה ממש מרגיע לקראת צילומים פשוט לדעת את החוקים:)

Reply
orit אוקטובר 4, 2017 at 4:58 pm

תודה רבה גלית,כיף לשמוע פידבק כזה ממקצוענית כמוך!

Reply
Ety מאי 24, 2021 at 10:14 pm

פוסט מהמם ומלא מידע שימושי ! אפילו לציחומי סטילס שהם למשפחה . תודה🙏💕❤

Reply
orit יוני 27, 2021 at 11:04 am

כיף שאהבת, תודה יקרה

Reply
orit ספטמבר 11, 2021 at 7:07 pm

איזה כיף לקרא אתי, תודה

Reply

Leave a Comment