אוברול: הפריט שיש בו הכל

יולי 30, 2015

DSC_6519 DSC_6428

DSC_6477

DSC_6445

אוברול: Zara | כפכפים: Coach | נעלי עקב: Nine West| שרשרת: J. Crew | תיק פרנזים: Mango
תיק קלאץ: Goerge J. Love | צילומים: משה פדידא

 

האוברול, כשמו כן הוא, פריט לבוש המכסה את גופנו מלמעלה ועד למטה.

זהו אחד מפריטי הלבוש האהובים עלי, פשוט כי יש בו הכל. הוא מתאים לכל עונה- בשינוי סוג הבד ואורך השרוולים, הוא חוסך זמן של התאמות בין מכנסיים לחולצה, ומעל הכל הוא מפזר ניחוח עמוק של שיק ותחכום.

לאוברול גזרות שונות ומגוונות, ורצוי להתאימו למבנה הגוף שלנו:

לבעלות החזה השופע, אמליץ על מפתח נדיב ועמוק בחזה. לבעלות חזה קטן יותר, ניתן לבחור במפתח מינימלי קרוב לצוואר, המוסיף אשליית נפח.

בחירת אורך השרוולים תלויה בנוחות האישית וכמובן במזג האוויר. כדאי לדעת, שרוולים מודגשים או רחבים, יכולים להוסיף רוחב לחלק הגוף העליון ולאזן אגן רחב.

הדגשת המותן חשובה ומחמיאה לכל מבנה גוף. לבעלות המותן הצרה, אני ממליצה לבחור באוברול המדגיש מותן עם חגורה פנימית כחלק מהאוברול עצמו, או להוסיף חגורה על המותן בצורה יזומה. לבעלות מבנה הגוף המלבני יותר (או העגול), כזה שאין הדגשת מותן טבעית, אמליץ ליצור קימור של מותן בעזרת וסט או עליונית מעל האוברול, המסתיימת בקו המותן. כך תיווצר הצרה של החלק המרכזי של הגוף, ויצירת אשלייה של מותן צרה יותר.

לגבי סיומת האוברול בחלק התחתון, ניתן לבחור בגזרה מתרחבת או צרה, בהתאם לסגנון האישי שלכן. חשוב להדגיש שסיומת קצרה יותר מקו הקרסול (בין קו הברך לקרסול), עלולה ליצור אשליה של רגל קצרה ובכך ליצור צללית נמוכה יותר מבמציאות. נעליים עם עקבים (גם המתונים ביותר) יוסיפו אורך לרגליים, ויחמיאו כמובן.

חשוב לי לסבר את אוזניהן של הספקניות והחוששות מלבישת האוברול. כשאנחנו בוחרות את גזרת האוברול המתאימה ביותר למבנה גופנו, הוא יראה ארוך יותר. הכלל נכון לגבי כל בחירת בגדים בעלי צבע זהה בחלק העליון ובחלק התחתון של הגוף. ברגע שהבגד מלמעלה ועד למטה באותו הצבע, העין של המתבונן בנו נמשכת לצללית שיוצר הבגד מלמעלה למטה מבלי להיות מופרעת. כך המראה הכללי נראה ארוך, והארוך נראה גם צר. הרווחנו פעמיים…

בארוני הפרטי מספר אוברולים, מהם בחרתי לצלם את השחור של "זארה", שבעיני יכול להיות סופר קליל ויומיומי, וגם 'לבוש' יותר ליציאה לא מחייבת בערב קייצי. הטריק הוא להחליף את האביזרים הנלווים: נעליים שטוחות או עקבים, תיק בהצלבה או קלאץ' ותוספת שרשרת עם נוכחות או קלאסית ועדינה.

צאו וחפשו לכן את האוברול המושלם עבורכן, ותהנו להתלבש!

 

פוסטים שלא כדאי לפספס

1 Comment

טלי יחיה אוגוסט 17, 2015 at 2:03 pm

חייבת לנסות,
הוא בד"כ כל כך מחוץ לארון..
🙂

Reply

Leave a Comment