קלישאה בלבן

לכתוב על שימלה לבנה לחג זה הכי קלישאה שיש. ובכל זאת, זה פשוט נראה הכי מתאים.

אולי זה נטוע עמוק שם בילדות, בזכרונות מאמא שאומרת שחג זה בלבן. אם הייתי בוחרת בצבע אחר לערב חג (בין אם ראש השנה, או פסח), הייתה שואלת: "אוריתי למה לא לבן? לבן זה חגיגי". ואולי זה בגלל שבטקסים חגיגיים לבית הספר זה תמיד ב"חולצה לבנה", כמונו גם דור ההמשך שלנו. ובלי קשר לחגים שלקראתינו, אנחנו נלבש עוד הרבה לבן, בסתיו, בחורף וכן, גם בקיץ הבא. פשוט כי:

  • מערכת לבוש עם פריט לבן מתאימה למראה יום יומי, וגם לערב.
  • זה צבע צעיר ורענן יותר משחור (לא שנפסיק ללבוש שחור אבל אפשר קצת להרפות ממנו).
  • הוא מושלם כדי לשדר תום במעטה של תחכום.
  • הלבן הוא הכי שיק שיש.

ובכלל, קשה להתעלם מכך שהחנויות מלאות כל טוב "לבן". למראה יומיומי, שיקי ולא מתאמץ הייתי בוחרת בחולצת טי לבנה, או חולצת כותנה לבנה מכופתרת, אותן ניתן לחבר לגוון ג'ינס בין אם חצאית או מכנסיים.

למראה יותר לבוש לערב חג או כל ערב אחר, הייתי בוחרת בחולצות מבדי תחרה לבנים, חצאיות מידי לבנות, וכמובן שמלות לבנות בגזרות שונות בהתאם למבנה הגוף.

כשאנחנו לובשות לבן, חשוב לבצע "הגהה" קפדנית במיוחד על כל מערכת הלבוש שלנו. בהיותי בעלת שורשים עמוקים בעולם האקדמיה, השימוש במילה "הגהה" נכון מבחינתי לבחינה קפדנית של טעויות, ושימת דגש על האסתטיקה בלבוש, ממש כשם שהיא נכונה להקפדה על שגיאות כתיב ומילות קישור בהגשת עבודה אקדמית. הרי עבודה שהוגשה עם כתם צהבהב של קפה יבש, או לחילופין עם טעות כתיב, תזכה מייד לגישה שלילית מבחינתי כקוראת, וכך גם הערכתי כלפי הסטודנט.

מכאן בהשאלה יש מקום לבצע בחינה ביקורתית, מול המראה, לכל מערכת לבוש. החל בבחינת כתמים, חוטים פרומים, קימטוטים…ועד הלבשה תחתונה מתאימה. כשאנחנו בלבן, החשיבות מתעצמת. יש לבחור הלבשה תחתונה שמשרתת את הבגד ותורמת למראה מחמיא (כגון: חזיה ותחתונים בצבע גוף), וכן להקפיד כפליים על גיהוץ ונקיון הבגד. אולי כדאי לשאת איתכן בגדים נוספים להחלפה, למקרה של מפגש מצער בין היין האדום לשמלה הלבנה…

מי שעקבה אחרי הבלוג עד כה, מבינה שהסניקרס הפכו בשבועות האחרונים למשלימי ההופעה היומיומית הקבועים שלי. הפעם שילבתי עם השימלה הלבנה למראה קליל ליום, אשר מתאים גם לצהרי החג. כמובן שבשילוב אביזרים חלופיים, כגון נעלי עקב ותיק קטן, ניתן לקחת את השימלה הלבנה היישר לארוחת ערב החג.

שיהיה חג שמח, ורק לבן מאיר!

unnamed[4]

unnamed[2]

unnamed[2] (2)

unnamed[1]

שימלה: Top Shop, סניקרס: Adidas, תיק: Balenciaga,
צילום: משה פדידא

24 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *