צעיף על הצוואר- הפריט שעושה לי את החורף

צעיף

החורף נועד לצעיפים (אם אפשר לכרוך צעיף על הצוואר כבר מהסתיו, מה טוב).
הכיף האמיתי הוא מגוון הסוגים – צעיפים מבד צמרי בשרני או עדין כמשי, בצורה מלבנית מרובעת או משולשת, כאלה שניתן להתכסות בהם וכאלה הסגורים כלולאה.

אצלי בארון הכל הולך. פשוט אוהבת לשדרג את ההופעה עם צעיף, כזה שנותן את תוספת הצבע (אפור נחשב??), ובעיקר את  הנוכחות הדרמטית.

כי הצעיף, מבחינתי, הוא לא פריט פונקציונאלי בלבד המהווה חימום לצוואר (ממש כמו שהתיק לא נועד רק כדי לשים בתוכו ארנק ונייד). הצעיף הוא פריט אשר 'מהדק'  את כל מערכת הלבוש שלנו. או כשם שחוק הפריט השלישי מיטיב להגדיר עבור מי שצריכה כלל המסדיר את הרעיון של מראה מהודק, הנה הוא לפניכן:

כאשר שני הפריטים הבסיסיים במערכת הלבוש שלך הם מכנסיים (או חצאית) וחולצה, אמצי פריט נוסף אחד (לפחות) לא כולל נעליים ותיק. הפריט הנוסף יכול להיות כל אחד מהאביזרים הנלווים: עליונית/ ג'קט, וסט, צעיף,  תכשיט עם נוכחות או חגורה.

מה כל כך מיוחד בהוספת הפריט השלישי? הוא מייד הופך את המראה למדוייק, מתוקתק ומתוחכם. כאילו (או שבאמת) יש מחשבה מאחורי בחירת מערכת הלבוש, וכתוצאה מכך גם אמירה ייחודית. כמובן שלא נרצה להראות עמוסות מדי וכאן המקום "לערוך" את ההופעה, לכדי הופעה הרמונית ונטולת מאמץ.

כל אחד מהאביזרים הנלווים מהווה מוקד של משיכת תשומת לב לאזור ממוקד בגופינו, ובעזרתו נוכל לסמן לסביבה על מה למקד את מבטם. כך, בעזרת הצעיף תוכלי לכוון את המיקוד לאזור בית החזה, הצוואר והפנים שלך. הדגש הוא להבליט את מה שאת אוהבת!

כמה נקודות למחשבה לפני בחירת צעיף

לפני שאת בוחרת את הצבע או הדוגמא שאת מתחברת אליה, כדאי שתשימי לב לעובי של הצעיף, ולאפשרויות ההנחה שלו על הצוואר. כך תוכלי לבחור את הצעיף הנכון עבורך:

הבחירה בין צעיף עבה לצעיף דק, תלויה ברצון שלך לעבות את פלג גופך העליון (אני רוצה!), קרי להוסיף נפח לחזה במידה והוא אינו מלא, או דווקא להוריד ממנו נפח. כך, גם הבחירה להניח את הצעיף קרוב לצווארך או להרחיק אותו בצורת משולש שנותן אוויר ואורך לצוואר ובית החזה. ההנחה קרוב יותר לצוואר כמו גם הבחירה בצעיף בעל עובי ונפח, יוסיפו נוכחות לבית החזה ויאזנו, למשל, אגן רחב. הבחירה בצעיף דק, ובהנחה רחוקה מהצוור, תתאים לבעלות הקימורים, אשר אינן רוצות להוסיף נפח לחלק העליון של הגוף.

ניתן לבחור גם צעיף בצורת עיגול סגור, או מלבן פתוח. חשוב לציין שבצורת הלולאה המאורכת, אנו נהנות מפתיחה של הצוואר ותוספת אורך כללי, ממש כשם שהנחה של הצעיף עם קצוות פתוחים וארוכים, יוסיף 'קווי אורך', אשר יתרמו להארכת הצללית של הגוף.

ישנם צעיפים בצורת ריבוע גדול יחסית, בהם ניתן לעטוף את הגוף ממש כמו שמיכה. המראה הנוצר הוא חמים ונעים, וגם אצילי, כמעט כמו עם שכמייה.

ישנן צורות קשירה והנחה של צעיפים שהן פשוטות ביותר, וישנן כאלה שהן מורכבות ומאתגרות (ויש נשים שעשו קריירה שלמה מסרטוני קשירת צעיפים בהם ניתן  לצפות ביוטיוב).

אצלי, מה שעובד הכי טוב הוא זריקת הצעיף כדרך אגב, בצורה "כאילו לא מתוכננת" שנראית מרושלת מעט, ללא קשירות מורכבות. המראה אשר נוצר הוא בלתי מתאמץ, עירוני ומחוספס.

כאן יבוא לביטוי אופייה וטעמה האישי של כל אחת ואחת.

בכל צורה שתבחרי להניח עליך את הצעיף, הוא יוסיף מרקם/צבע, ולבטח יתרום להופעה הכללית.

נ.ב.- גם על אישי היקר אני מאוד מחבבת את מראה הצעיף הקליל בימי החורף. כן, גם על הגברים שלנו תוספת  הפריט השלישי תשדרג את ההופעה. החל בשעון דומיננטי על פרק כף היד, דרך הג'קט הקליל ועד לצעיף כמובן.

צעיף אביזר משלים
צעיף אביזר משלים
צעיף אביזר משלים
צעיף אביזר משלים
צעיף אביזר משלים
צעיף אביזר משלים
צעיף אביזר משליםצעיפים: Zara, עליונית ג'ינס, מכנסיים: H&M, קרדיגן: Topshop, מגפיים: Tara Jarmon, תיק: DKNY, צילומים: משה פדידא

26 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *