סטיילינג אישי- "הסלב" שלי, יונית צוק

לא אחת, אני נתקלת בנשים החושבות שסטיילינג אישי הוא שירות יוקרתי השמור רק לידועניות, או כאלה שעשייתן מצדיקה השקעה יוצאת דופן במלתחה הפרטית שלהן. מבחינתי, שירות של סטיילינג אישי, הכולל כניסה לארון הפרטי וסיבוב קניות המותאם ללקוחה הוא אכן זכות, אך כזו האפשרית ורצויה לכל מי שרוצה למצא את הבגדים המחמיאים לה ביותר ותואמים את אישיותה.

את יונית צוק, הבלוגריסטית, אם תרצו "סלב" בעולם הבלוגים, אני מכירה קצת יותר משנה. מייד עם הקמת העסק שלי הכולל שירותי סטיילינג, סדנאות/הרצאות ובלוג אופנה, זכיתי לפגוש אותה כדי למקד מעט את הפנטזיות שהתרוצצו במוחי. כבעלות רקע אקדמי דומה (תואר שני בתקשורת), מיותר לציין שהייתה פגישה ורבלית, שלא לומר "חופרת", עם תובנות לגבי עולם הבלוגים וגם קצת לגבי סגנון אישי.
לימים נרשמתי לפרלמנט, קורס מקצועי לבלוגריות בהובלת יונית, וזכיתי למפגש חודשי איתה ועם קבוצה איכותית של בלוגריות. כל כך שמחתי כאשר יונית גיששה עמי לגבי תהליך של סטיילינג אישי עבורה, וביקשה להפוך את המלתחה שלה לכלי התומך את מומחיותה ועבודתה, הכוללת על פי רב עמידה מול קהל.

לכל אחת מאיתנו כדאי להקפיד על בחירת הבגדים כמובן, אך למי שעומדת בחזית, מול קהל (מקבוצה בחדר קטן ועד אולם כנסים), חשוב הדבר כפליים, מאחר והיא נבחנת בזכוכית מגדלת. הקהל בוחן את מי שמולו, סוקר את גופו/ה, מחוות גופו/ה, שערו/ה, וכן את העגילים, החולצה והנעליים. הקהל יזהה גם תפר קט פרום או רכבת זעירה בגרביון…

טיפ למי שמופיעה בפני קהל, ולכל מי שרוצה להראות ללא דופי – הקפידו לבחון את עצמכן במראה טרם היציאה מהבית. באמת. תבחנו שאין קמטים מיותרים, כתמים או תפרים פרומים. וכן, אם אתן גורבות גרביונים קחו לכן זוג נוסף בתיק, על כל מקרה.

טיפ נוסף, לכל מי שנפגשת בתדירות קבועה (פעם בשבוע/חודש) עם קבוצת אנשים קבועה (סטודנטים/עמיתים לעבודה), רשמו לכן ביומן ביום המפגש מה לבשתן. מדוע? כי במפגש יומיומי עם אותה קבוצה של אנשים, אנחנו מחליפות בגדים מדי יום ואין בכלל בעיה. כשהמפגש בתדירות קבועה אך רחוקה יותר, אנו עלולות לחזור על הלבוש דווקא ביום שבו אנו פוגשות אותה קבוצה של אנשים. יתכן ואנחנו לא נשים לב לכך, אבל תהיו בטוחות שמשהי בקבוצה תבחין, בטח ובטח אם אתן המרצות.

בשיחת הטלפון המקדימה עם יונית החלטנו שאין צורך להכנס לארון שלה טרם היציאה לקניות, מאחר והיא העידה שפשוט "יש מצוקת בגדים, אין מה לנפות או לתרום ורצוי להוסיף כמה פריטים וכמה שיותר מהר". בהמשך, ביקשתי להבין איזה מסר היא מעוניינת לשדר בבגדים שהיא לובשת. התשובה "מקצועית, בגובה העיניים, עם זיק של קריצה והומור", שלחה אותי לבניית לוח השראה בפינטרסט העונה על הדרישה. כך, "נעצתי" טי שירט עם כיתוב מעניין, עליוניות מחמיאות המפסלות את הגוף, וחצאיות בגזרת איי המחמיאות כמעט לכל מבנה גוף. את מבנה הגוף של יונית מיפיתי בראשי מההכרות המקדימה בינינו, וניסיתי לחשוב על כל הפריטים אשר יצרו את האיזון הרצוי בין פלג הגוף העליון לזה התחתון.

סטיילינג אישי

The bright side- טי שירט עם אמירה, חצאית איי מחמיאה וקרדיגן מפסל

סטיילינג אישי

קרדיגן מעל שימלה המחמיאה למותן הצרה, וקצת צבע שמוסיף הרבה!

כך, בכל תהליך של סטיילינג אישי, אקפיד להציע בגדים המחמיאים קודם כל למבנה הגוף, ואחר כך כמובן כאלה המשדרים את המסר של הלקוחה, תואמים את אופיה, כמו גם את שגרת חייה המקצועיים והפרטיים.

נפגשנו בקניון עזריאלי, שם מבחר רב של רשתות גדולות ובוטיקים אינטימיים יותר. הדגש היה הרכבת מלתחה ורסטילית בה תוכל יונית ליצור מערכות לבוש מגוונות מתוך הפריטים הנרכשים. הקפדנו להוסיף אביזרים ופריטי לבוש משלימים (שרשרת, קרדיגן, וסט, גרביונים) אשר יוסיפו את העניין וישדרגו את המראה. על כלל הוספת "הפריט השלישי" ראי כאן.
יונית רכשה מספר פריטים קלאסיים במחירים של סוף עונה, כגון מעיל טרנץ' קליל ש"עושה" את ההופעה.
גולת הכותרת הייתה וסט שחור ההולם את גזרתה של יונית, בהיותו מוסיף קווי אורך בצידי הגוף היוצרים אשלייה של גובה ותוחמים את הגוף לכדי צללית מחמיאה. כשהיא אמרה שהיא מרגישה עם הוסט ביטחון כזה השמור ל"מנצחת על תזמורת", הבנתי שזה רגע השיא. הרגע בו האישה מוצאת את החיבור לגופה, מבינה שהבגדים הם בעצם כלי להעצים את בטחונה, כלי אשר אינו מחליף, אלא תומך את יכולותיה המקצועיות הנעשות מתוך תשוקה וכישרון.

סטיילנג אישי

ה"וסט" המנצח- עם חצאית וגם עם מכנסיים

סטיילינג אישי

חולצה רומנטית "שייקספירית"

היה לי יום מרתק. לאחר קריאת הפוסט המרגש שהעלתה יונית בפייסבוק, אני בטוחה שהחווייה הייתה הדדית.

סטיילינג אישי

עם הוסט והשרשרת החדשים, וגם כמה שקיות

סטיילינג אישי

יונית בפעולה, הרצאה בפרלמנט

סטיילינג אישי

אם גם אתן רוצות ליצור מראה "המשדר" את מי שאתן, ולהכניס עניין למלתחה – מוזמנות להתקשר אלי.

אשמח לקרא את התגובות שלכן!

26 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *