"כלל האביזר השלישי" ההופך את הופעתך למסוגננת ושיקית

יוצא לכן לחשוב לפני השינה על בגדים? למשל, מה אלבש מחר לעבודה? למסיבה שאני מוזמנת אליו בסוף החודש? או אולי למפגש החברות בשישי בבוקר?

אני מאוד אוהבת, רגע לפני שנרדמת, להרהר בבניית מערכות לבוש. חשוב לי תמיד להקפיד להרכיב מערכת לבוש שלמה הכוללת את כל האביזרים שישלימו את הבגדים הבסיסיים שאני לובשת.
נשים רבות סביבי, לקוחות או חברות, עסוקות בשאלה: איך ליצור הופעה מסוגננת?? מה בעצם הופך את המראה שלנו ל"מתוקתק"? בעל ניחוח מתוחכם ושיקי?
ואני מתעכבת עוד רגע אחד כדי להבהיר שאלו שאלות חשובות. המראה שלנו חשוב. בכוחו להעביר מסר, ואנו בעלות שליטה מלאה על המסר הזה.
לצורך המחשה (על דרך החיוב): כאשר אני משקיעה מחשבה ומתלבשת בצורה מסוגננת, אני מייד מרגישה יותר בטוחה בהופעה שלי. בזאת אני משדרת שאני תופסת את עצמי ברצינות, כזו בעלת יכולות וכישורים שיבואו לביטוי בעשייה שלי, ובעצם שאני משקיענית. כל בוס/בוסית רוצה עובדת כזו, וכל לקוח/ה תרצה נותנת שירות כזו.

איך הגעתי ל"כלל הפריט השלישי"?
ביום יום שלי, כחלק משגרת היום (והעבודה) אני מחפשת מענה לשאלות בנושאים של סגנון, כמו גם השראה אופנתית, בעיקר ברחבי הרשת. כך, בין שיטוטי השונים ברשת, בין בלוגים של אופנה ומגזינים אינטרנטיים, קראתי על עיגון הרעיון של יצירת מראה מסוגנן ובעל שיק כ"חוק האביזר השלישי". 

על פי רב בחירת מערכת הלבוש שלנו נובעת מתוך אינטואיציה טהורה, אבל זה מאוד עוזר שיש כלל אשר מקל עלינו ברגעים של חוסר ביטחון או התלבטות.

אז מה אומר הכלל?
כאשר שני הפריטים הבסיסיים במערכת הלבוש שלך הם מכנסיים (או חצאית) וחולצה, אמצי פריט נוסף אחד (לפחות) לא כולל נעליים ותיק. הפריט הנוסף יכול להיות כל אחד מהאביזרים הנלווים: עליונית, ג'קט, וסט, צעיף, תכשיטים, חגורה או כובע.

מה כל כך מיוחד בהוספת "הפריט השלישי"?
הוא מייד הופך את המראה למדוייק, מתוקתק ומתוחכם. כאילו (או שבאמת) יש מחשבה מאחורי בחירת מערכת הלבוש, וכתוצאה מכך גם אמירה ייחודית. כמובן שלא נרצה להראות מתאמצות מדי וכאן המקום "לערוך" את ההופעה.

ואיך ניתן ליישם את "כלל האביזר השלישי" בלבישת שימלה?
בימי החורף הקרירים- מהווים השמלה והגרביונים את שני הפריטים הבסיסיים, ועליהם ניתן להוסיף את כל אחד מהפריטים המשלימים.

חשוב לי לציין תוספת אישית שלי על ה"כלל" דווקא בימי החורף –  שימו לב שהמראה המסוגנן שלכן נשמר לאחר שהורדתן את הפריטים שנועדו ללבישה בחוץ (מעיל, צעיף מחמם במיוחד או כובע צמר). כלומר, גם בתוך מקום סגור, כגון המשרד, הבית בו אתן מתארחות או האולם בו מתקיים הכנס, לאחר ש"התקלפתן", אתן עדיין עם פריטים משלימים משדרגים.

אי אפשר לסיים מבלי "לאתגר" את ה"כלל", או לקרא עליו תיגר: כשאתן בוחרות בפריטים דרמטיים במיוחד, עם נוכחות של גזרה או צבע (בין אם חולצה, מכנסיים או שמלה) יתכן ולא תרגישו צורך להוסיף עליהם פריט נוסף. סימכו על האינטואיציה שלכן.

אשמח לשמוע את דעתכן על ה"כלל"…

צעיף
צעיף
עליונית וגרביונים
שרשרת וצמידים
עליונית

צילומים: משה פדידא

 

18 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *