בשמלת קפלים וכתפיים חשופות

הפעם בחרתי בשמלה המשלבת שני טרנדים: כתפיים חשופות וקפלים, וסניקרס כמובן.

טרנד הכתפיים החשופות (cold shoulders, off the shoulders) הוגדר כבר כטרנד הלוהט ביותר של הקיץ. אני לא חושבת שצריך להתלבש רק לפי מה שאופנתי, אלא שמדובר בגזרה סופר מחמיאה שאני חושבת שכדאי לרובנו לבחון ולאמץ. ישנן חולצות ושמלות עם המחשוף הטרנדי, כאשר יש שתי חלופות שכדאי להכיר ולהתאים לפי המטרה:
כתפיים חשופות לחלוטין, כשבד החולצה/שמלה מעטר את קו המתאר של הכתפיים וחושף בית חזה.
כתפיים חשופות חלקית, כשיש מבנה של גופייה בנוסף לבד שסביב הכתפיים (כמו בשמלה שאני לובשת בתמונות).
שימו לב שהחלופה הראשונה חשופה מעט ואינה מתאימה ללבוש רשמי וייצוגי במקום עבודה. היא מתאימה בהחלט לשעות הפנאי, או לחילופין למקום עבודה פחות רשמי.

חשיפת הכתפיים ויצירת קו מתאר סביב הכתפיים יוצרת חלק עליון אצילי ונשי, ומתאימה מאוד לבעלות מבנה אגסי/משולש, בו רוחב האגן גדול מרוחב הכתפיים. כאשר הכתפיים מודגשות על ידי קו רוחב הן מאזנות את האגן ויוצרות פרופורציה בין שני חלקי הגוף.
מראה הכתפיים החשופות יחמיא מאוד גם לבעלות מבנה הדובדבנים/שעון חול בו רוחב האגן זהה לרוחב הכתפיים, כמו גם לבעלות המבנה הבננה/המלבני והתפוחי/העגול.
פחות אמליץ לבעלות מבנה התות/משולש הפוך להדגיש את הכתפיים בצורה הזו, כדי לא להעצים את הכתפיים שהן בעלות נוכחות דומיננטית בכל מקרה.

טרנד הקפלים (ruffles) גם הוא בולט מאוד, וניתן למצא אותו בכל הפריטים וכמעט בכל מקום עליהם: חולצה עם שרוולים בעלי קפלים, חולצה עם עיטור קפלים באזור החזה, שמלות עם סיומת של קפלים ועוד קפלים כיד הדמיון.
חשוב לי להבהיר שהקפלים יוצרים נפח באזור בו הם מצויים. לעיתים נרצה בנפח ולעיתים לא. עלינו לבחור בקפידה היכן נרצה להוסיף והיכן פחות.

השמלה שעלי מרובת קפלים, אשר מחד מוסיפים נפח באזורים רצויים…ומאידך מטשטשת מעט את המותן. בשל האורך הקצר החושף רגליים היא עדיין שומרת על איזון ונשיות למרות העדר הדגשת מותן. השמלה במבנה הזה מתאימה במיוחד לגוף שאינו מקומר מאוד (הבננה/מלבני).
אני ממליצה מאוד להוסיף פריטים עם קפלים למתלתחה שלכן, הם מוסיפים עניין ושיק להופעה.

את השמלה רכשתי ב"זארה" מתוך רצון להוסיף למלתחה פריט קייצי עדכני שאוכל לנעול עם סניקרס, לנוחות מקסימלית. כבר הבנתן שאני במדי שמלות/חצאיות + סניקרס רוב הקיץ…

פוסט מדליק ומלא השראה על טרנד הכתפיים החשופות ניתן לקרא כאן

וכמובן אשמח לקרא אתכן בתגובות, כתבו האם אתן מתחברות לטרנדים הללו ובכלל, ולכל שאלה אני כאן.

כתפיים חשופות וקפלים
כתפיים חשופות וקפלים
כתפיים חשופות קפלים וסניקרס
כתפיים חשופות וכפלים
כתפיים חשופות וקפלים
שמלה: Zara, תיק: DKNY, סניקרס: Adidas superstar, צילום: משה פדידא

26 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *